top of page
Stationary photo

DSD у нашій школі

Німецький мовний диплом (DSD)

 

       Німецький мовний диплом (DSD) — це диплом, що видається школярам за кордоном конференцією міністрів освіти ФРН з 1972 р. Підставою для цього є відвідування однієї з акредитованих DSD-шкіл і здача мовного іспиту. В усьому світі цей іспит здають в 40 країнах більш ніж 12000 школярів щороку. В Україні існує 27 шкіл, в яких ведеться підготовка до DSD-іспиту.

       Німецький мовний диплом, отриманий в Україні, підтверджує, що його власник має знання на рівні В2 – С1 відповідно до європейської системи оцінки знань мови, (це передостання з 6 можливих ступенів володіння іноземною мовою). У кого є диплом DSD В2 – С1, тому не потрібно здавати більше ніяких мовних іспитів, щоб учитися у ВУЗах Німеччини.

       Основне завдання Центрального відомства з питань освіти за кордоном полягає в підтримці відібраних українських шкіл із поглибленим вивченням німецької мови, які готують своїх учнів до складання іспиту для отримання Німецького мовного диплому ІІ (мовний рівень В2/С1 згідно Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти) німецької Ради міністрів культури.

      Ліцей ім. В.Симоненка 2 з 2019 навчального року став офіційною DSD  школою та плідно працює за  Міжнародним проектом українських DSD-шкіл (Німецький мовний диплом). Мовний диплом дає право на звільнення від іспиту під час вступу до університетів Німеччини, а для роботодавців є свідоцтвом про відмінні знання німецької мови та звільняє від необхідності відвідувати мовні курси. Складений іспит уважається підтвердженням знань із німецької мови, необхідних для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

Іспит для отримання Німецького мовного диплому вимагає досить високих знань із німецької мови та значно перевищує рівень випускників наших загальноосвітніх закладів. Німецький мовний диплом, отриманий в Україні, підтверджує, що його власник має знання на рівні В2С1 відповідно до європейської системи оцінки знань мови. Іспит складається з письмової та усної частин. Письмова чистина вимагає володіння навичками аудіювання та творчого письма, розуміння прочитаного через складання тестів. Усна частина передбачає вміння вести діалог і монолог на високому рівні, як з підготовкою так і без неї.   

      Для того, щоби школи мали можливість успішно готувати своїх учнів до цього іспиту, необхідне інтенсивне консультування та підтримка з німецької сторони.

     У рамках даної програми важливим аспектом є надання закладу статусу DSD-школи, який наш ліцей отримав у вересні 2019р. Це передбачає підвищення кваліфікації наших учителів німецької мови, стипендії і навчання у ВНЗ Німеччини, підтримка школи навчальними та методичними матеріалами, а також залучення до викладання вчителів із Німеччини та зрештою прийняттям іспитів на Німецький мовний диплом.

     Завдяки співпраці з координатором-консультантом програми в північному регіоні п. Крістофом Йєгглє, програмному вчителю п. Крістіану Ліхтенбергу та сумлінній праці наших вчителів німецької мови, ми маємо вагомы досягнення у даній галузі та пишаємося нашими учнями, які вдало складають іспити.

Наша DSD Команда

DSD I

 1. Скоропад  Я.М.

 2. Андраш І.Я.

 3. Анцінгер У.В

 4. Богомазова А.Я.

 5. Браткевич О.С.

 6. Виноградова К.П.

 7. Костецька Я.М. 

 8. Ковтоненко Т.В.

 9. Лободинська Р.П.

 10. Олексюк  В.В..

 11. Поплавська Л.М.

DSD II

 1. Андраш І.Я.

 2. Борейко Н.І.

Німецькомовний табір - 2021

          Чудову можливість поєднати підготовку до DSD ІІ іспиту з німецької мови з відпочинком та розвагами отримали десятикласники ліцею ім.. В. Симоненка Львівської міської ради, відвідавши мовний табір у с. Сіль на Закарпатті. Мовний табір щороку організовує  Центральне відомство шкільної освіти за кордоном, і цього року туди вирушило 13 наших учнів.  Окрім нашого ліцею в таборі взяли участь школярі з інших DSD шкіл України, зокрема з Києва, Харкова, Львова, Чернівців, Донецька, Івано-Франківська.

Для учасників табору було складено цікаву й насичену програму. Наш день починався ранковою зустріччю з обов’язковою розминкою, співом та іграми і закінчувався спільним обговоренням дня, де кожен ділився своїми враженнями. Підготовка до складання DSD II іспиту проходила в першій половині дня. Учні, працюючи у групах, здобували нові знання, отримували корисні та практичні поради від викладачів: п. Йєґґлє, п. Ліхтенберґа, п. Аренса та п. Геннінга.

 

        У другій половині дня всі мали змогу долучитися до роботи одного з чотирьох гуртків. Вільний від навчання час залюбки проводили на спортивному майданчику та в басейні. Ну і звісно ж мандрівка в гори, табірне вогнище, виконання сучасних та народних пісень, нові друзі, незабутні враження…

Дякуємо організаторам за можливість отримати безцінний досвід  та чудовий відпочинок та звісно бажаємо учням гарно скласти іспит DSD II у наступному навчальному році!

      Довгоочікувані німецькі мовні дипломи ІІ ступеня Конференції Міністрів освіти і культури Німеччини DSD ІІ, які відповідають рівню володіння знань B2/C1 були урочисто вручені нашим учням заступником міського голови п. Любомиром Зубачем та начальником міського управління освіти п. Андрієм Закалюком у великій сесійній залі Львівської міської ради.

bottom of page