top of page

DSD у нашій школі

Німецький мовний диплом (DSD)

 

       Німецький мовний диплом (DSD) — це диплом, що видається школярам за кордоном конференцією міністрів освіти ФРН з 1972 р. Підставою для цього є відвідування однієї з акредитованих DSD-шкіл і здача мовного іспиту. В усьому світі цей іспит здають в 40 країнах більш ніж 12000 школярів щороку. В Україні існує 27 шкіл, в яких ведеться підготовка до DSD-іспиту.

       Німецький мовний диплом, отриманий в Україні, підтверджує, що його власник має знання на рівні В2 – С1 відповідно до європейської системи оцінки знань мови, (це передостання з 6 можливих ступенів володіння іноземною мовою). У кого є диплом DSD В2 – С1, тому не потрібно здавати більше ніяких мовних іспитів, щоб учитися у ВУЗах Німеччини.

       Основне завдання Центрального відомства з питань освіти за кордоном полягає в підтримці відібраних українських шкіл із поглибленим вивченням німецької мови, які готують своїх учнів до складання іспиту для отримання Німецького мовного диплому ІІ (мовний рівень В2/С1 згідно Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти) німецької Ради міністрів культури.

      Ліцей ім. В.Симоненка 2 з 2019 навчального року став офіційною DSD  школою та плідно працює за  Міжнародним проектом українських DSD-шкіл (Німецький мовний диплом). Мовний диплом дає право на звільнення від іспиту під час вступу до університетів Німеччини, а для роботодавців є свідоцтвом про відмінні знання німецької мови та звільняє від необхідності відвідувати мовні курси. Складений іспит уважається підтвердженням знань із німецької мови, необхідних для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

Іспит для отримання Німецького мовного диплому вимагає досить високих знань із німецької мови та значно перевищує рівень випускників наших загальноосвітніх закладів. Німецький мовний диплом, отриманий в Україні, підтверджує, що його власник має знання на рівні В2С1 відповідно до європейської системи оцінки знань мови. Іспит складається з письмової та усної частин. Письмова чистина вимагає володіння навичками аудіювання та творчого письма, розуміння прочитаного через складання тестів. Усна частина передбачає вміння вести діалог і монолог на високому рівні, як з підготовкою так і без неї.   

      Для того, щоби школи мали можливість успішно готувати своїх учнів до цього іспиту, необхідне інтенсивне консультування та підтримка з німецької сторони.

     У рамках даної програми важливим аспектом є надання закладу статусу DSD-школи, який наш ліцей отримав у вересні 2019р. Це передбачає підвищення кваліфікації наших учителів німецької мови, стипендії і навчання у ВНЗ Німеччини, підтримка школи навчальними та методичними матеріалами, а також залучення до викладання вчителів із Німеччини та зрештою прийняттям іспитів на Німецький мовний диплом.

     Завдяки співпраці з координатором-консультантом програми в північному регіоні п. Крістофом Йєгглє, програмному вчителю п. Крістіану Ліхтенбергу та сумлінній праці наших вчителів німецької мови, ми маємо вагомы досягнення у даній галузі та пишаємося нашими учнями, які вдало складають іспити.

Знімок екрана 2024-03-05 о 10.36.51.png

Наша DSD Команда

DSD 

  1. Андраш І.Я.

  2. Анцінгер У.В.

  3. Виноградова К.П.

  4. Костецька Я.М. 

  5. Ковтоненко Т.В.

  6. Лободинська Р.П.

Німецькомовний табір - 2021

          Чудову можливість поєднати підготовку до DSD ІІ іспиту з німецької мови з відпочинком та розвагами отримали десятикласники ліцею ім.. В. Симоненка Львівської міської ради, відвідавши мовний табір у с. Сіль на Закарпатті. Мовний табір щороку організовує  Центральне відомство шкільної освіти за кордоном, і цього року туди вирушило 13 наших учнів.  Окрім нашого ліцею в таборі взяли участь школярі з інших DSD шкіл України, зокрема з Києва, Харкова, Львова, Чернівців, Донецька, Івано-Франківська.

Для учасників табору було складено цікаву й насичену програму. Наш день починався ранковою зустріччю з обов’язковою розминкою, співом та іграми і закінчувався спільним обговоренням дня, де кожен ділився своїми враженнями. Підготовка до складання DSD II іспиту проходила в першій половині дня. Учні, працюючи у групах, здобували нові знання, отримували корисні та практичні поради від викладачів: п. Йєґґлє, п. Ліхтенберґа, п. Аренса та п. Геннінга.

 

        У другій половині дня всі мали змогу долучитися до роботи одного з чотирьох гуртків. Вільний від навчання час залюбки проводили на спортивному майданчику та в басейні. Ну і звісно ж мандрівка в гори, табірне вогнище, виконання сучасних та народних пісень, нові друзі, незабутні враження…

Дякуємо організаторам за можливість отримати безцінний досвід  та чудовий відпочинок та звісно бажаємо учням гарно скласти іспит DSD II у наступному навчальному році!

      Довгоочікувані німецькі мовні дипломи ІІ ступеня Конференції Міністрів освіти і культури Німеччини DSD ІІ, які відповідають рівню володіння знань B2/C1 були урочисто вручені нашим учням заступником міського голови п. Любомиром Зубачем та начальником міського управління освіти п. Андрієм Закалюком у великій сесійній залі Львівської міської ради.

Фото, як проходять іспити

bottom of page