top of page
Stationary photo

Історія Ліцею імені Василя Симоненка ЛМР

Ми розпочали функціонувати як середня школа № 85 з 1983 року. З 1987 року школа стала експериментальним майданчиком Міністерства освіти і науки України з апробації нових навчальних планів і програм (зі змінами в технології навчання, сітці годин, впровадженням нових курсів та факультативів).

     У 1997 році на основі рішення міського управління освіти школа запровадила поглиблене вивчення німецької мови. Цьому сприяло налагодження співпраці зі школами Австрії, стажування вчителів німецької мови у Відні та Граці, викладання поглибленого курсу німецької мови учителями з Австрії (з 1997 року), поїздки учнів школи за кордон з метою покращення комунікативної навченості.

     Наказом № 67 від 10.04.1999 року по управлінню освіти Департамента гуманітарної та соціальної політики Львівської міської ради "Про перереєстрацію середніх загальноосвітніх шкіл..." школа була перереєстрована у спеціалізовану середню загальноосвітню школу.

     За роки функціонування ми були в постійному творчому пошуку шляхів вирішення методичних, навчально-виховних, загальноосвітянських проблем: першою в місті апробували модульно-рейтингову систему навчання зі запровадженням стипендій відмінникам навчання (1998-2000рр.), експериментували рівневі контрольні роботи, ввели профілізацію навчання в 10-11 класах (медко-біологічний на основі угоди про співпрацю зі Львівським медичним коледжем та гуманітарно-лінгвістичний), розробили спеціальну програму "Обдаровані діти", що надала великі можливості для розвитку потенційних здібностей учнів, відкрили клуб інтелектуалів (КІГ), створили загальногімназійну газету "Планета 85" (постійного призера обласних конкурсів шкільних друкованих видань).

     На шляху розвитку школи окреслився її майбутній лінвістично-правовий профіль, який грунтується на багаторічному викладанні курсів за вибором і факультативів даного спрямування: "Основи ділового мовлення" та "Культура мовлення", "Права дитини" та "Громадянська освіта", "Риторика" та "Латинська мова", "Краєзнавець" і т.д.

     З 2003 року середня школа № 85 реорганізована у Львівську гімназію імені Василя Симоненка. У 2006 році гімназія стала Лауреатом конкурсу "100 кращих шкіл України" у номінації "Школа успіху". Педколектив, працюючи над проблемою особистісно орієнтованого підходу до начання та оцінювання навчальних досягнень кожного учня, вирішує її комплексно, у поєднанні з налагодженою системою виховної роботи у школі, у тісній співпраці з громадськістю і батьками через новостворену опікунсько-надзірну раду.

     Гімназія стала центром виховної роботи в мікрорайоні. При ній діють: вокальний ансамбль "Вишиванка", ансамбль сопілкарів  "Дударики", школа образотворчого мистецтва, гурток різьби по дереву, гурток "Юний хімік", ансамбль народних інструментів, танцювальні колективи; працює музична студія, театр "Ляльки і люди" (лауреат Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів; спортивні секції  з чотирьох видів спорту, діє спортивний клуб з плавання "Аква-Віта".

     Випускники гімназії стабільно виявляють високий рівень навченості за результатами ЗНО. Щорічно гімназія посідає призові місця з предметних олімпіад у місті.

     У 2007 році гімназія стала навчально-виховним комплексом ім. В. Симоненка з поглибленим вивченням німецької мови "Спеціалізована школа І ступеня - гімназія".

     Девізом НВК став крилатий вислів "Шлях здолає той, хто йде..."

bottom of page